Zdravotní židle na míru.Zdravé sezení, které nezná slovo kompromis. Již 18 let.

České kvalitní zdravotní židle vyrábíme ve společnosti Prowork již od roku 1995. Po mnohaletém vývoji jsme v roce 2005 vyvinuli unikátní konstrukci se systémem patentovaných biozón, které podporují zdravé sezení. Díky dlouhodobému testování a klinickému hodnocení se stala Therapia první ryze českou zdravotní židlí, doporučenou pro dlouhé pracovní sezení u PC a různé velikosti postav. Po 18 letech vývoje značka Therapia reprezentuje unikátní zdravotní židle na míru v prémiové kvalitě.

Zdravotní židle. Vyplatí se vůbec?

Židle Therapia jsou výrazně dražší než běžné kancelářské židle. Vyplatí se tedy sedět zdravě? Díky aktivním biozónám zdravotní židle zajistí vaši optimální pozici při pracovním sezení a podporu užitečných tělesných funkcí.

Jak fungují aktivní biozóny?

Jsou to speciálně tvarované dotykové oblasti sedáku a opěry podepírající hýždě, bedra, ruce a záda. Podporují správné dýchání, zajistí šetrné dosedání  a účinně aktivizují krevní a lymfatický oběh. Zpříjemňují dlouhé sezení a zabraňují bolestivým stavům. Ergonomicky tvarovaná opěrka hlavy umožní rychlou relaxaci krční páteře. Příjemné 4D područky pohodlně podepírají lokty při psaní na klávesnici. Bedra a záda jsou optimálně podepřeny. Židle Therapia si vás srovná, jako váš osobní fyzioterapeut.

Zdravotní židle nabízejí oproti běžným židlím mimořádný rozsah individuálního nastavení a řadu důležitých ergonomických funkcí.

  • Dynamický sed mění těžiště těla a brání svalové strnulosti. Bederní přífuk zajistí podepření beder  pro odlehčení páteře. Dlouhodobé testování prokázalo, že zdravotní židle zvyšují soustředění a účinně brání únavě a bolestivým stavům.
  • Prémiová kvalita nenabízí jen funkční design, moderní vzhled a špičkové zpracování. Židle Therapia představují také 100% kvalitu všech důležitých komponentů, ekologickou výrobu, záruku, udržitelnost a garantovanou životnost.

Díky profesionálnímu zákaznickému servisu vám s výběrem vaší zdravotní židle bezplatně poradíme. Židle Therapia můžete snadno a bez rizika nakoupit online s možností vrácení do 14 dnů.

Zdravotní židle Therapia mají záruku 5 let. Předpokládaná životnost je 10 i více let. Za hodinu zdravého sezení tak zaplatíte přibližně 1 Kč. Tahle investice do vlastního zdraví se tedy určitě vyplatí.

Co jsou židle na míru?

Jako zcela první jsme vytvořili zdravotní židle pro různé velikosti postav. Každý si může vybrat svou pracovní židli na míru přesně podle svých individuálních potřeb. Aktuální sortiment Therapia zahrnuje zdravotní židle pro malé, střední, vysoké, robustní i extrémně štíhlé a vysoké postavy. Nabízíme tedy řešení přesně NA MÍRU. Svou zdravotní židli Therapia si navíc můžete objednat online, k dispozici jsou 4 originální modelové řady.

Při výběru se řiďte doporučenými parametry pro velikost postavy. Nejvíce důležitá je výška postavy. Pokud vám chybí nebo přebývá několik cm oproti doporučení, je to v toleranci. Rozměry vybrané židle je dobré orientačně porovnat s vaší současnou pracovní židlí. Velmi důležitá je správná velikost sedáku, výška zádové opěry a výška sedu.

Vzdálenost vašich ramen odpovídá přibližně šířce sedáku, aby vaše lokty byly v přirozené pozici pohodlně podepřené. Při vyšší postavě (nad 190 cm) si ověřte, že židle má dostatečnou hloubku sedu a zvolte si nižší nebo vyšší výšku sedu, podle výšky vašeho pracovního stolu. Šířku i hloubku sedáku najdete v technických parametrech u každého modelu.

Výběru své budoucí židle na míru věnujte před nákupem maximální pozornost.

Pokud si nejste jistí, vyzkoušejte si vybraný model u nejbližšího Autorizovaného prodejce. Po zakoupení doporučujeme si židli nejdříve správně nastavit. V sekci Nastavení a videa najdete krátké videonávody, jak si jednotlivé funkce vaší zdravotní židle nastavit krok za krokem.

Zdravotní židle na míru Therapia nabízejí nejvyšší individuální komfort pro každodenní pohodlí a podporují soustředění a 100% výkon. Změňte sezení na terapii.

Herní zdravotní židleTherapia E+Gamer

Unikátní novinka – špičková herní židle E+Gamer v mimořádném limitovaném designu. Židle je k dispozici ve 3 velikostech pro postavy od 155 cm/60 kg do 200 cm/130 kg. Potahy HX (kvalitní látka) s doplňkovými částmi RX (luxusní vinylová kůže). To je nová limitovaná edice herní zdravotní židle E+Gamer.

Více o E+GamerKoupit

Prestižní zdravotní židleTherapia Energy+

je vlajková loď v naší nabídce pro nejnáročnější zákazníky. Nabízí nejen zdravé sezení a výjimečný osobní komfort, ale také dokonalou symbiózu ergonomie, designu a špičkové ruční práce. Židle Therapia Energy+ je k dispozici ve 3 velikostech pro postavy od 155 cm/60 kg do 200 cm/130 kg. Možnost volby potahu HX (kvalitní látka) nebo RX (luxusní vinylová kůže).

Více o Energy+Koupit

Dispečerská zdravotní židleBody+ 24/7

je zdokonalená verze nejprodávanější židle Therapia pro nepřetržité provozy. Nabízí zvýšenou odolnost, skvělou ergonomii a především spolehlivou ochranu zdraví při celodenní práci dispečerů. Nejodolnější potah třídy BX, zesílený mechanismus HARD, ochranné pratelné potahy a další funkční doplňky zajistí komfortní sezení nebo relaxaci při 24/7 provozu zcela bez kompromisů. Maximální nosnost 200kg a záruka 5 let.
Více o Body+ 24/7Koupit

Prémiová zdravotní židleTherapia Body+

je náš nejnovější a aktuálně nejprodávanější model v plné ergonomické výbavě. Nahrazuje a výrazně zdokonaluje starší oblíbené modely BODY. Prémiová židle Body+ je k dispozici ve 4 velikostech pro postavy od 150cm/50kg až do 205cm/130kg. Možnost volby potahu HX (kvalitní látka) nebo FX (ekologicky šetrný přírodní potah s příměsí 100% merino vlny).

Více o Body+Koupit

Šetrná zdravotní židleTherapia Sense

je cenově nejdostupnější židle Therapia v plné funkční výbavě. Díky příjemným měkkým materiálům je vhodná i pro osoby s bolestivými nebo chronickými potížemi, které nemají dosud se zdravotními židlemi žádné zkušenosti. Při vývoji modelu židle SENSE jsme se zaměřili na velmi šetrné dosedání a jemné tvary opěry zad pro maximální pohodlí. Pokud vybíráte svou první zdravotní židli, židle SENSE je správná volba. K dispozici ve 4 velikostech pro postavy od 150 cm/50 kg do 205 cm/110 kg. Možnost volby potahu v kombinaci HX (kvalitní látka) a CX (luxusní vinylová kůže).

Více o SenseKoupit

Univerzální zdravotní židleTherapia Standi

jednoduchá univerzální zdravotní židle skandinávského typu pro aktivní dynamické sezení a správné podepření zad. Je vhodná pro střední štíhlejší postavy. Optimální řešení pro zvýšené sezení u stavitelných stolů, laboratoře, ordinace, výrobní linky a dílny, recepce, domácí pracovny i kanceláře. Hlavní výhody židle Therapia Standi jsou minimální nároky na velikost pracoviště, velký rozsah použití při různých činnostech a v různém prostředí. K dispozici v  nízké i zvýšené verzi, s područkami i bez. Snadno čistitelný antibakteriální potah z neklouzavé vinylové kůže (kombinace CX/NX).

Více o StandiKoupit

Při nákupu kterékoliv  židle Therapia v našem e-shopu nabízíme možnost vrácení židle do 14 dnů. Platí i pro firemní (testovací) nákupy právnických nebo fyzických osob, při nákupu 1 ks židle Therapia.

Ještě lepší zdravé sezení. Ještě více terapie.

Naše historicky nejúspěšnější modely Body a Energy vyvíjíme nepřetržitě již od roku 2005. Nyní je posouváme díky unikátním konstrukčním vylepšením a novým materiálům ještě mnohem dál pro váš ještě dokonalejší osobní komfort. Pokud vám v minulosti vyhovoval některý model Body, vyzkoušejte nejnovější Body+. Pokud jste si oblíbili některý starší model Energy, doporučujeme současný top model Energy+.

BODY

ENERGY

Porovnání zdravotních židlí Therapia

od 14.990  s DPH

24.990  s DPH

19.990  s DPH

28.990  s DPH

34.990  s DPH

34.990  s DPH