Nejčastější otázky (FAQ)

Porovnání modelů

Sense

Nejoblíbenější aktuální model, vynikající poměr cena/výkon, tento model je vhodný i pro začínající (nezkušené) uživatele v tématu zdravého sezení a má velmi šetrnou a univerzální ergonomii.

Hlavní rozdíl je v odlišné konstrukci sedáku a opěry, tedy v ergonomii. Sense má velmi kvalitní, osvědčené a jemné výplňové materiály v sedáku a opěře pro příjemné a šetrné každodenní sezení. Sedák je základní, pružinový, jednovrstvý, s dobrou prodyšností >35%. Celkový pocit je vyvážený, podepření zad je díky tvarům mírné. Židle vyhoví i osobám, které nemají se zdravým sezením zatím žádné zkušenosti.
Nastavení optimální pozice pomocí mechaniky EXTREM. Širší hlavová opěrka 3D s línou pěnou pro relaxaci krční páteře.

 

Body+

Model Body+ navazuje moderním funkčním designem na historicky nejúspěšnější a nejoblíbenější starší modely Therapia BODY, iBODY a SuperBODY.
Bohatý výběr potahů a barev včetně přírodních materiálů s nejkvalitnější merino vlnou. Zcela nový dvojitý sedák SOFT s dvojitým pružinovým roštem, zmenšeným centrem a skvělou prodyšností >60%. Odlehčená hlavová opěrka 3D pro příjemnou relaxaci krční páteře. Modely LR (Long Robust) nabízí pohodlné a zdravé sezení i vyšším a robustnějším postavám. Výběr černých nebo chromových doplňků. Nastavení pomocí mechaniky EXTREM a HARD. Podepření zad je výraznější, doporučeno spíše zkušeným uživatelům, kteří již na některém starším modelu Therapia Body seděli delší dobu a vyhovoval jim.

 

Energy+

Vlajková loď značky Therapia, konstrukčně i ergonomicky unikátní špička zdravého sezení pro nejnáročnější uživatele.
U modelu Energy+ byly pro sedák a opěru použity zcela unikátní revoluční materiály s proměnlivou elastickou pamětí a vynikající prodyšností (>80%). Sedák je komfortní, dvojitý a společně se zádovou opěrou nabízí nejvyšší dosažitelný komfort. Funkční výbavu a ovládací prvky pro funkční nastavení zajišťuje mechanika EXTREM a zátěžová mechanika HARD. Užší designová hlavová podpěrka 3D pro relaxaci krční páteře. Model E+ nabízí také výjimečný design včetně provedení v luxusní umělé kůži a je proto určen nejnáročnějším uživatelům.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Sense je zdravotní židle určená pro dlouhodobé sezení s plnou ergonomickou výbavou.

Standi je židle pro “aktivní sezení”. Časté vstávání, sezení u výškově stavitelného stolu, časté střídání různé výšky sedu, stání v kombinaci se sezením, krátké intervaly nepřerušovaného sezení (<1h), relativně malý prostor u stolu, požadavek na zvýšený sed, speciální pracovní pozice apod… Tam všude se může židle Standi skvěle uplatnit místo běžné (kancelářské) židle. Obecně lze říci, že jde o minimalistický přístup k sezení, s vysokou mírou přizpůsobení se uživateli a prostředí. Díky velmi odolným materiálům s možností kompletní desinfekce tento způsob sezení využijí také laboratoře, lékaři, průmysl a další. Navzdory své jednoduchosti nabízí Standi skvělou unikátní ergonomii zejména díky spolehlivému podepření bederní oblasti a naklápěcímu sedáku s negativním úhlem sedu.

Therapia SenseTherapia StandiPorovnání modelů

Židle Body+ má masivnější plný tvar zádové opěry. Židle Energy+ má odlehčený a výrazněji zeštíhlený tvar zádové opěry. Díky rozdílnému tvaru opěry nabízí Energy+ více intenzivní podepření beder a svislé části zad. Body+ opěra nabízí šetrnější a komplexnější podepření zejména širším a vyšším(robustním) postavám.

Energy+ nabízí ultimátní design a špičkové ruční zpracování, Body+ pokračuje v ikonickém čistém designu a původních liniích.

Therapia Energy+Therapia Body+Porovnání modelů

Židle Therapia obsahují pružinové systémy integrované přímo v sedáku, tento systém máme dokonce patentován užitným vzorem již od roku 2006. Pružiny aktivně pomáhají šetrnému dosedání, brání prosezení sedáku a prodlužují tak výrazně životnost židle. Naším cílem není cvičení nebo balancování, protože omezuje soustředění na práci, ale dokonalé a velmi šetrné podepření konkrétní postavy uživatele za účelem maximálního osobního komfortu a podpory koncentrace a mentálního výkonu. Židle Therapia a pružiny v nich nejsou rozhodně určeny ke cvičení, v žádném případě nedoporučujeme při soustředěné práci na židli cvičit či jinak balancovat.

Všechny naše modely jsou genderově neutrální, jsou tedy vhodné jak pro ženy, tak pro muže. Vzájemně se liší pouze doporučenou velikostí a typem postavy (výška + váha) a pak je to při výběru jen otázka vašich designových preferencí.

Zobrazit produkty

Výběr a nákup židle

Pokud máte chronické nebo vážnější potíže, doporučujeme před nákupem konzultaci s vaším lékařem nebo fyzioterapeutem o vhodnosti zdravého sezení Therapia. Obecně lze doporučit odzkoušení před samotným nákupem v některé autorizované prodejně.

Uživatelsky nejšetrnější model vhodný i pro některé bolestivé případy je Sense.

Pokud chcete co nejšetrnější dosedání, pak vyzkoušejte model Body+ popř. Energy+

Nejméně vhodný model při problémových zádech je pak Standi. Tato židle vyžaduje spíše vitálnějšího, aktivního a zdravějšího uživatele.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Nejméně náročná na prostor je židle Standi – porovnejte si rozměry s ostatními židlemi, popř. s tou vaší.

Porovnání modelů

Zvýšená verze sezení je moderní způsob sezení u počítačů, např. v kombinaci s výškově nastavitelným stolem. Je ale mnoho specializovaných profesí – laboratoře, lékaři, průmysl a jiné, kde je nezbytné přizpůsobit výšku sezení konkrétnímu pracovišti s jinou, většinou výrazně vyšší, než běžnou (kancelářskou) výškou stolů. Právě zde nabízí Standi unikátní řešení všem profesím, kde běžná výška židle nevyhovuje.

Therapia Standi

Skandinávci sedí oproti zbytku Evropy výrazně výše. Je to dáno také tím, že všechny pracovní stoly již mají výškově nastavitelné. Skandinávský styl tedy znamená zvýšený sed, který lépe podporuje krevní a lymfatický oběh – optimálně v kombinaci s výškově stavitelným stolem.

Další typická skandinávská vlastnost je minimalismus. Proto židle Standi velmi promyšleně nenabízí bohatou funkční výbavu jako ostatní modely. Nechybí ale důležité naklápění sedáku, nastavení hloubky sedu a spolehlivá bederní podpora.

Za normálních okolností přímo v našem sídle v Krnově anebo u některého z našich autorizovaných prodejců (pokud zrovna není vládou nařízené uzavření prodejen).

Autorizovaní prodejci

Bohužel, zapůjčení židlí nenabízíme. Na individuální zápůjčce se ale můžete domluvit s některým z našich autorizovaných prodejců. Při nákupu na soukromou osobu na našem e-shopu máte možnost židli vrátit v původním obalu do 14 dnů od převzetí, pokud vám nebude vyhovovat.

Autorizovaní prodejci

Obecně je zcela nezbytné židli velmi pečlivě před domácími mazlíčky chránit. Sliny, drápky a kousání nenávratně poškodí originální čalounění. K preventivní ochraně slouží sada pratelných ochranných potahů u modelů Sense. Popř. lze použít i nepratelný ochranný potah na židli Standi. Je nutné ale i tak pravidelně kontrolovat, zda váš mazlíček nezpůsobil na vaší židli vážnější defekty.

Doplňky

Naše akční zvýhodněné modely najdete v našem e-shopu v Akční nabídce měsíce a v sekci Výprodej.

Zobrazit produkty

Platba je z technických důvodů možná pouze převodem z účtu nebo kartou.

Potahya příslušenství

Potahy a příslušenství

Pro správnou funkci pružinového sedáku na našich židlích je nezbytná určitá vůle potahu. Mírné nařasení nebo shrnutí potahu není reklamační závada, ale zcela běžný jev vzniklý užíváním výrobku.

Pokud by se shrnutí potahu projevilo velmi výrazně, popř. bránilo v běžném užívání výrobku, kontaktujte prosím servis@therapia.cz.

Na modely ne starší 10 let nabízíme v rámci pozáručního servisu výměnu opotřebených dílů za nové. Přečalounění, tedy výměna pouze potahu není na židlích Therapia technicky proveditelná.

Své požadavky na pozáruční servis může zaslat prostřednictvím našeho formuláře.

Reklamace a pozáruční servis

Technické dotazy

Obecné informace, obchodní podmínky a další dokumenty včetně návodů a videí najdete v zápatí stránky.

Návody a videa

Rozměry, videa, technické informace a informace k potahům najdete u každé skupiny židlí v sekci Technické parametry (předposlední sekce).

Kolečka pro tvrdé podlahy – lino, dlažba, plovoučka, dřevo, mramor.

Kolečka pro měkké podlahy – koberce.

Pokud řešíte oba povrchy, vyberte si kolečka na tvrdou podlahu, budou bez problému fungovat i na koberci.

Mechanické díly mechaniky a další spojení vyžadují minimální konstrukční vůle. Ty jsou dány již z výroby od našich zahraničních dodavatelů komponentů. Pokud máte pocit, že vůle jsou nepřiměřeně velké a doprovázejí je velmi hlasité nepříjemné projevy, kontaktujte servis@therapia.cz.