Nejčastější otázky (FAQ)

Porovnání modelů

Sense

Cenově nejdostupnější model, vynikající poměr cena/výkon. Tento model je díky velmi šetrné ergonomii vhodný pro zákazníky, kteří zdravé sezení teprve objevují.

Hlavní rozdíl oproti modelům Body+ je v odlišné konstrukci sedáku a opěry, tedy v ergonomii. Sense má velmi kvalitní, osvědčené a jemné výplňové materiály v sedáku a opěře pro příjemné a šetrné každodenní sezení. Sedák je základní, pružinový, jednovrstvý, s poměrně dobrou prodyšností >35%. Celkový pocit je vyvážený, podepření zad je díky šetrnému tvarování mírné. Židle vyhoví i osobám, které nemají se zdravým sezením zatím žádné zkušenosti, popř. i osobám s chronickými potížemi.

Nastavení optimální pozice zajišťuje polohovací mechanika EXTREM. Dynamické sezení, kdy zádová opěra vyvíjí jemný tlak na záda, je díky speciálnímu zpožděnému chodu, velmi příjemné. Mechanika EXTREM umožňuje také negativní sklon sedáku a to ve dvou polohách. To mění úhel nastavení pánve a zároveň podporuje krevní oběh a může tak významně pomoci osobám s vrozenými nebo chronickými potížemi.

Nevýhodou může být nedostatečná protiváha mechaniky v maximálních hodnotách – tedy pro osoby robustní a vysoké.

Širší hlavová opěrka 3D s línou pěnou nabízí šetrnou relaxaci krční páteře.

Body+

Model Body+ navazuje moderním funkčním designem na historicky nejúspěšnější a nejoblíbenější starší modely Therapia BODY.

Bohatý výběr potahů a barev včetně přírodních materiálů s nejkvalitnější merino vlnou (FX). Zcela nový dvojitý sedák SOFT s dvojitým pružinovým roštem, zmenšeným centrem a skvělou prodyšností >60%. Odlehčená hlavová opěrka 3D pro příjemnou relaxaci krční páteře. Modely LR (Long Robust) nabízí pohodlné a zdravé sezení i vyšším a robustnějším postavám.

Nastavení pomocí zesílené mechaniky HARD s velkou odolností. Podepření zad je výraznější, dynamický sed je oproti modelu SENSE aktivnější a reaguje ihned na změnu polohy zad. Mechanika HARD má dostatečnou sílu protiváhy i v krajních hodnotách doporučené váhy na výšky, tedy pro osoby vysoké a robustní.

Nevýhodou mechaniky HARD je že neumožňuje negativní sklon sedu.

Energy+

Vlajková loď značky Therapia, konstrukčně i ergonomicky unikátní reprezentant spolehlivého a moderního zdravého sezení pro nejnáročnější uživatele.

U modelu Energy+ byly pro sedák a opěru použity zcela unikátní revoluční materiály s proměnlivou elastickou pamětí, vodoodpudivostí a vynikající prodyšností (>80%). Originální pružinový sedák je komfortní, dvojitý a společně se zádovou opěrou nabízí nejvyšší dosažitelný komfort. Funkční výbavu a ovládací prvky pro funkční nastavení zajišťuje zátěžová mechanika HARD. Užší designová hlavová podpěrka 3D pro účinnou relaxaci krční páteře. Model E+ nabízí také výjimečný design kombinací dvou materiálů včetně klasického provedení v luxusní umělé kůži a je proto určen nejnáročnějším uživatelům.

Limitovaná kolekce E+Gamer pro herní nadšence ve výjimečně provokativním vzhledu.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Sense, Body+ a Energy+ jsou zdravotní židle určená pro dlouhodobé sezení s plnou ergonomickou výbavou. Hlavní výhodou těchto modelů je nabídka velikostí pro různé postavy.

Standi je univerzální minimalistická židle pro „aktivní sezení“. Časté vstávání, sezení u výškově stavitelného stolu, časté střídání různé výšky sedu, stání v kombinaci se sezením, krátké intervaly nepřerušovaného sezení (<1h), relativně malý prostor u stolu, požadavek na zvýšený sed, speciální pracovní pozice apod… Tam všude se může židle Standi skvěle uplatnit místo běžné (kancelářské) židle. Standi ocení také domácí kanceláře a dětské a studentské pracovny.

Obecně lze říci, že Standi nabízí minimalistický přístup k sezení, s vysokou mírou přizpůsobení se uživateli a prostředí. Díky velmi odolným materiálům s možností kompletní desinfekce tento způsob sezení využijí také laboratoře, lékaři, průmysl a další. Navzdory své jednoduchosti nabízí Standi skvělou unikátní a spolehlivou ergonomii zejména díky spolehlivému podepření bederní oblasti a naklápěcímu sedáku s negativním úhlem sedu.

Therapia SenseTherapia StandiPorovnání modelů

Židle Body+ má masivnější plný tvar zádové opěry. Židle Energy+ má odlehčený a výrazněji zeštíhlený tvar zádové opěry a celkově hranatější design. Díky rozdílnému tvaru opěry nabízí Energy+ více intenzivní podepření beder a svislé části zad a současně maximálně komfortní dosedání.

Body+ nabízí šetrnější a komplexnější podepření zad zejména širším a vyšším (robustním) postavám a dvojitý zdravotní sedák pro dlouhé sezení.

Energy+ nabízí ultimátní design a špičkové ruční zpracování, včetně klasického luxusního designu koženého potahu (kvalitní umělá kůže RX).

Body+ pokračuje v ikonickém čistém designu a původních liniích značky Therapia.

Therapia Energy+Therapia Body+Porovnání modelů

Židle Therapia obsahují pružinové systémy integrované přímo uvnitř sedáku, tento originální systém byl patentován užitným vzorem již od roku 2006. Pružiny aktivně pomáhají šetrnému dosedání, brání prosezení sedáku a prodlužují tak výrazně životnost židle. Naším cílem není cvičení nebo balancování, protože omezuje soustředění na práci, ale dokonalé a velmi šetrné podepření konkrétní postavy uživatele za účelem maximálního osobního komfortu a podpory koncentrace a mentálního výkonu. Židle Therapia a pružiny v nich nejsou rozhodně určeny ke cvičení, v žádném případě nedoporučujeme při soustředěné práci na židli cvičit či jinak balancovat.

Všechny naše modely jsou genderově neutrální, jsou tedy vhodné jak pro ženy, tak pro muže. Vzájemně se liší pouze doporučenou velikostí a typem postavy (výška + váha) a pak je to při výběru jen otázka vašich designových preferencí a konkrétních požadavků na ergonomii.

Zobrazit produkty

Výběr a nákup židle

Pokud máte chronické nebo vážnější potíže, doporučujeme před nákupem konzultaci s vaším lékařem nebo fyzioterapeutem o vhodnosti zdravého sezení Therapia. Obecně lze doporučit odzkoušení před samotným nákupem v některé autorizované prodejně.

Uživatelsky nejšetrnější model vhodný i pro některé bolestivé případy je Sense.

Pokud chcete co nejšetrnější dosedání, a výraznější podepření zad, pak vyzkoušejte model Body+ nebo Energy+.

Nejméně vhodný model při problémových zádech je pak Standi. Tato židle vyžaduje spíše vitálnějšího, aktivního a zdravějšího uživatele s ne příliš robustní a vysokou postavou.

Therapia SenseTherapia Body+Therapia Energy+

Nejméně náročná na prostor je židle Standi – porovnejte si rozměry s ostatními židlemi, popř. s tou vaší.

Porovnání modelů

Zvýšená verze sezení je moderní způsob sezení u počítačů, např. v kombinaci s výškově nastavitelným stolem. Je ale mnoho specializovaných profesí – laboratoře, lékaři, průmysl a jiné, kde je nezbytné přizpůsobit výšku sezení konkrétnímu pracovišti s jinou, většinou výrazně vyšší, než běžnou (kancelářskou) výškou stolů. Právě zde nabízí Standi unikátní řešení všem profesím, kde běžná výška židle nevyhovuje.

Therapia Standi

Skandinávci věnují zdravému pracovnímu i životnímu prostředí velkou pozornost. Oproti zbytku Evropy při kancelářské práci sedí výrazně výše. Je to dáno také tím, že pracovní stoly na většině pracovišť jsou již obvykle výškově nastavitelné. Skandinávský styl tedy znamená mírně zvýšený sed, který lépe podporuje krevní a lymfatický oběh – optimálně v kombinaci s výškově stavitelným stolem.

Další typická skandinávská vlastnost je minimalismus. Proto židle Standi záměrně nenabízí bohatou funkční výbavu jako ostatní modely. Nechybí ale důležité ergonomické funkce – negativní naklápění sedáku, nastavení hloubky sedu a spolehlivá bederní podpora s výškovým nastavením.

Největší showroom s více než 100 vystavenými židlemi Therapia je v sídle výrobce v Krnově, v okrese Bruntál. Rádi vám zde pomůžeme vybrat tu správnou zdravotní židli.

Pro odzkoušení židlí Therapia můžete navštívit také naše autorizované prodejce.

Autorizovaní prodejci

Bohužel, zapůjčení židlí nenabízíme. Při nákupu na soukromou osobu na našem e-shopu máte možnost židli vrátit v původním obalu do 14 dnů od převzetí, pokud vám nebude vyhovovat. Firmám nabízíme testovací nákup jednoho vybraného modelu s možností vrácení do 14 dnů nebo bezplatnou zápůjčku vybraného modelu (pro větší nákupy nad 10 ks židlí).

Autorizovaní prodejci

Obecně je zcela nezbytné židli velmi pečlivě před domácími mazlíčky chránit. Sliny, drápky a kousání nenávratně poškodí originální čalounění. K preventivní ochraně slouží sada pratelných ochranných potahů u modelů Body+. Židli Standi spolehlivě ochrání nepratelný ochranný potah. Je nutné ale i tak pravidelně kontrolovat, zda váš mazlíček nezpůsobil na vaší židli vážnější defekty.

Doporučujeme židli pravidelně čistit a impregnovat doporučenými prostředky.

Doplňky

Naše akční zvýhodněné modely najdete v našem e-shopu v Akční nabídce měsíce a v sekci Výprodej.

Zobrazit produkty

Platba je z technických důvodů možná pouze buď převodem z účtu nebo platební kartou.

Potahya příslušenství

Potahy a příslušenství

Pro správnou funkci pružinového sedáku na našich židlích je nezbytná určitá vůle potahu. Mírné nařasení nebo shrnutí potahu není reklamační závada, ale zcela běžný jev vzniklý užíváním výrobku.

Pokud by se shrnutí potahu projevilo velmi výrazně, popř. bránilo v běžném užívání výrobku, kontaktujte nás prosím na servis@therapia.cz.

Na modely ne starší 10 let nabízíme v rámci pozáručního servisu výměnu opotřebených dílů za nové. Přečalounění, tedy výměna pouze potahu není na židlích Therapia technicky proveditelná.

Své požadavky na pozáruční servis může zaslat prostřednictvím našeho formuláře.

Reklamace a pozáruční servis

Technické dotazy

Obecné informace, obchodní podmínky a další dokumenty včetně návodů a videí najdete v zápatí stránky.

Návody a videa

Rozměry, videa, technické informace a informace k potahům najdete u každé skupiny židlí v sekci Technické parametry (předposlední sekce).

Univerzální kolečka, která používáme na všech typech židlí Therapia, nahrazují díky moderní konstrukci předchozí výběr koleček podle povrchu podlahy (tvrdá, měkká) a jsou tedy vhodná pro všechny typy podlah.

Mechanické díly polohovací mechaniky, sedáku a další pohyblivá spojení vyžadují minimální konstrukční vůle a jsou tedy zcela běžné. Nejde o vadu výrobku. Pokud máte přesto pocit, že vůle jsou nepřiměřeně velké, doprovázejí je velmi hlasité nepříjemné projevy, které omezují běžné užívání výrobku, kontaktujte nás prosím na servis@therapia.cz.