Nejčastější otázky (FAQ)

Sortiment Na Míru nabízí maximální možnosti individuálního přizpůsobení zdravotní židle Therapia. To zahrnuje velký výběr velikostí (M – L – XL – 2XL – 3XL), typového provedení (Body, Energy) a individuálního příslušenství včetně rozšířené nabídky potahů. Ke správnému výběru židle Na Míru je vždy zcela nezbytná osobní návštěva autorizované prodejny a asistence zkušeného prodejce.

Židle Na Míru

Bez dlouholetých zkušeností autorizovaného prodejce by mohlo při výběru online snadno dojít k nesprávné volbě velikosti nebo příslušenství. Před nákupem modelů Na Míru se vždy poraďte s autorizovaným prodejcem.

Autorizovaní prodejci

Židle Body má masivnější plný tvar zádové opěry. Židle Energy má odlehčený a výrazněji zeštíhlený tvar zádové opěry. Díky rozdílnému tvaru opěry nabízí Energy více intenzívní podepření beder a svislé části zad. Body opěra nabízí šetrnější a komplexnější podepření zejména širším a vyšším postavám.

Therapia EnergyTherapia Body

Modely Sense a Energy+ reagují na hlavní požadavek doby, tedy rychlý nákup online. Proto u nich byly mírně omezeny volitelné parametry i velikosti a zeštíhlená volba potahů. Výraznou protihodnotou pak je velmi snadná volba při nákupu online s rychlejší dodací lhůtou.

Energy Plus čelní pohled

Energy+

Vlajková loď značky Therapia, konstrukčně i ergonomicky unikátní špička zdravého sezení pro nejvíce náročné uživatele.

Více o Energy+
Zdravotní kancelářská židle Sense Anthracite

Sense

Nejprodávanější a nejoblíbenější aktuální model, vynikající poměr cena/výkon, tento model je vhodný i pro začínající (nezkušené) uživatele v tématu zdravého sezení a má velmi šetrnou a univerzální ergonomii.

Více o Sense
Body Na Míru COM

Na Míru

Pokud vyžadujete velmi přesné individuální řešení, pak je řešení Na Míru nenahraditelné.

Židle Na Míru

Hlavní rozdíl je v konstrukci sedáku a opěry. Sense má velmi kvalitní, osvědčené a příjemné výplňové materiály v sedáku a opěře pro dlouhé sezení.

U modelu Energy+ byly použity zcela unikátní revoluční materiály s vysokou elastickou pamětí a vynikající prodyšností. Je tak zajištěn nejvyšší dosažitelný komfort. Funkční výbava obou modelů je jinak totožná.

Therapia SenseTherapia Energy+

Sense je zdravotní židle určená pro dlouhodobé sezení s plnou ergonomickou výbavou.

Standi je židle pro “aktivní sezení”. Časté vstávání, sezení u výškově stavitelného stolu, časté střídání různé výšky sedu, stání v kombinaci se sezením, krátké intervaly sezení, relativně malý prostor u stolu, speciální pracovní pozice apod… Tam všude se může židle Standi skvěle uplatnit místo běžné (kancelářské) židle. Obecně lze říci, že jde o minimalistický přístup k sezení, s vysokou mírou přizpůsobení se uživateli a prostředí. Díky velmi odolným materiálům s možností kompletní desinfekce tento způsob sezení využijí také laboratoře, lékaři, průmysl a další.

Therapia SenseTherapia Standi

Skandinávci sedí oproti zbytku Evropy výrazně výše. Je to dáno také tím, že všechny pracovní stoly již mají výškově nastavitelné. Skandinávský styl tedy znamená mírně zvýšený sed, který podporuje krevní a lymfatický oběh – optimálně v kombinaci s výškově stavitelným stolem.

Další typická skandinávská vlastnost je minimalismus. Proto židle Standi nenabízí bohatou funkční výbavu jako ostatní modely. Nechybí ale důležité naklápění sedáku a nastavení hloubky sedu.

Zvýšená verze sezení je moderní způsob sezení u počítačů, např. v kombinaci s výškově nastavitelným stolem. Je ale mnoho specializovaných profesí – laboratoře, lékaři, průmysl a jiné, kde je nezbytné přizpůsobit výšku sezení konkrétnímu pracovišti s jinou než běžnou (kancelářskou) výškou stolů. Právě zde nabízí Standi unikátní řešení všem profesím, kde běžná výška židle nevyhovuje.

Therapia Standi

Nejméně náročná na prostor je židle Standi – porovnejte si rozměry s ostatními židlemi, popř. s tou vaší.

Porovnání modelů

Naše židle Therapia obsahují také pružinové systémy v sedáku, tento systém máme dokonce patentován užitným vzorem již od roku 2006. Naším cílem je dokonalé a velmi šetrné podepření konkrétní postavy uživatele za účelem maximálního osobního komfortu a podpory soustředění. Rozhodně naše židle a pružiny v nich nejsou určeny ke cvičení. V žádném případě nedoporučujeme při soustředěné práci na židli cvičit či jinak balancovat.

Pokud máte chronické nebo vážnější potíže, doporučujeme konzultaci s vaším lékařem nebo fyzioterapeutem o vhodnosti zdravého sezení Therapia. Obecně lze doporučit důkladné odzkoušení před samotným nákupem v některé autorizované prodejně.

Uživatelsky nejšetrnější model vhodný i pro některé bolestivé případy je Sense. Často vyhoví také řešení Na Míru.

Nejméně vhodný model pak je Standi. Tato židle vyžaduje spíše vitálnějšího a zdravějšího uživatele.

Therapia SenseŽidle Na Míru

Nikoliv. Všechny naše modely jsou genderově neutrální, tedy jsou vhodné jak pro ženy, tak pro muže. Vzájemně se liší pouze doporučenou velikostí a typem postavy (výška + váha) a pak je to při výběru jen otázka vašich designových preferencí.

Zobrazit produkty

Obecné informace, obchodní podmínky a další dokumenty včetně návodů a videí najdete v zápatí stránky.

Návody a videa

Rozměry, videa, technické informace a informace k potahům najdete u každé skupiny židlí v sekci Technické parametry (předposlední sekce).

Kolečka pro tvrdé podlahy – lino, dlažba, plovoučka, dřevo, mramor.

Kolečka pro měkké podlahy – koberce.

Pokud řešíte oba povrchy, vyberte si kolečka na tvrdou podlahu, budou bez problému fungovat i na koberci.

V rámci pozáručního servisu nabízíme, na modely ne starší 10 let výměnu opotřebených dílů za nové. Kontaktujte naše servisní oddělení servis@therapia.cz.

Mechanické díly mechaniky a další spojení vyžadují minimální konstrukční vůle. Ty jsou dány již z výroby od našich zahraničních dodavatelů komponentů. Pokud máte pocit, že vůle jsou nepřiměřeně velké a doprovázejí je velmi hlasité nepříjemné projevy, kontaktujte naše servisní oddělení servis@therapia.cz.

Pro správnou funkci pružinového sedáku na našich židlích je nezbytná určitá vůle potahu. Mírné nařasení nebo shrnutí potahu není reklamační závada, ale zcela běžný jev vzniklý užíváním výrobku.

Pokud by se shrnutí potahu projevilo velmi výrazně, popř. bránilo v běžném užívání výrobku, kontaktujte prosím servis@therapia.cz.

Pro všechny látkové potahy (AX, PX, HX) nabízíme speciální šetrný a odzkoušený zahraniční čistič. Pro umělé kůže a vinyly (CX, NX, RX) doporučujeme výhradně značkový speciální čistič s utěrkou vhodný pro tyto materiály (SKAI). Područky na modelech E+ z pravé kůže lze čistit jakýmkoliv přípravkem na pravé barvené kůže. Současně doporučujeme pravidelně impregnovat.

Nejsou. Obecně je zcela nezbytné židli velmi pečlivě před domácími mazlíčky chránit. Sliny, drápky a kousání nenávratně poškodí originální čalounění. K preventivní ochraně slouží sada pratelných ochranných potahů u modelů Sense. Popř. lze použít i nepratelný ochranný potah na židli Standi. Je nutné ale i tak pravidelně kontrolovat, zda váš mazlíček nezpůsobil na vaší židli vážnější defekty.

Doplňky

Ne. Na individuální zápůjčce se ale můžete domluvit s některým z našich autorizovaných prodejců. Při nákupu na soukromou osobu na našem e-shopu máte možnost židli vrátit v původním obalu do 14 dnů od převzetí, pokud vám nebude vyhovovat.

Za normálních okolností přímo v našem sídle v Krnově anebo u některého z našich autorizovaných prodejců (pokud zrovna není vládou nařízené uzavření prodejen).

Autorizovaní prodejci

Ne, mimo Akce měsíce a Výprodejů, kterou najdete v e-shopu.

Zobrazit produkty

Ne. Platba je možná pouze převodem z účtu nebo platební kartou.

Máte jiný dotaz? Kontaktujte nás.

Online chat

Online chat